Stejně jako cokoliv jiného, i bazén se může poškodit. Bohužel, nejčastěji se to stává během letní sezóny. Pak je potřeba rychle vyřešit, co s tím, neboť následky nemusí být zrovna malé. Ač se to totiž nemusí zdát, může být způsobena i celkem velká škoda. Zdaleka nejčastějším problémem je protržení vnitřní plachty, a to pod úrovní hladiny. To způsobí výtok vody a zaplavení přilehlé půdy. Pokud máte navíc blízko dům, je pravděpodobné, že se vám voda dostane i do sklepa. Také se může snadno stát, že se uvolní vnější rám. A vzhledem k tomu, že ten drží vnitřní plachtu na místě, způsobí její odchlípnutí. Také se může vzniklou mezerou dovnitř dostat nečistota, jako je hlína, listí, ale i drobné kamínky či větvičky. A ty mohou opět plachu protrhnout zvenčí.
Je jasné, že v takových případech je oprava bazénu nutností. Ovšem zdaleka ne vždy se vyplatí. Proto je nejprve nutné zvážit druh poškození a to, jak snadná bude jeho oprava. Můžeme ji zvládnout sami, nebo ji musíme nechat na odbornících? Jsou k ní potřeba nějaké speciální nástroje či například lepidlo? Pravdou je, že některá poškození není možné opravit, tedy ne tak, aby bylo možné bazén opět dlouhodobě užívat. V takovém případě nám nezbude nic jiného, než se buď obejít bez něj, nebo koupit nový.
Velkým faktorem je také cena, a to zvláště v dnešní době rychle rostoucí inflace. Snadno se totiž může stát, že oprava bude stát více než nový bazén podobného typu. A v každém případě více, než kolik jsme za něj původně zaplatili. Proto, pokud se něco takového stane, je dobré si vše dobře promyslet a uvážit, které řešení bude nejvhodnější. Rozhodně se nevyplatí jednat impulzivně, neboť tak snadno můžeme vybrat špatně. Ani bychom se neměli nechat ovlivnit dětmi, které se chtějí koupat co nejdříve. Ony to pár ní vydrží. Vám peníze již nikdo nevrátí.