Samozřejmě platí, že běhat můžete začít i v teplákách a vytahaném triku a nikdo si vám nedovolí nic říct. Ovšem postupem času jistě začnete uvažovat i o něčem komfortnějším, zvláště v případě, kdy vás tato sportovní aktivita uchvátí a rozhodnete se v ní pokračovat i v zimě. Jenže běhání v zimě má úplně jiná specifika, navíc je dobré vhodně zvolit oblečení, tak aby vám při běhání nebyla zima nebo naopak příliš velké horko. Jak na to?
Jaro nebo první dny v létě jsou na běh ideální. Teploty se pohybují od 15 do 20°C, což je ideální klima na venkovní pohybové aktivity. Vystačíte si s funkčním oblečením, které spolehlivě odvádí pod z těla a hodit se bude jistě i čelenka Craft. Běhání se nikdy neobejde bez kvalitního obutí, které poskytuje stabilní oporu chodidlu.
A v zimě? To už je to s oblečením o něco složitější. Krom funkční vrstvy oblečení se bude hodit i termoprádlo, která vás udrží v teple i v tom nejsychravějším počasí. Navrch pak přijde bunda, která spolehlivě odolá silnějšímu větru, dešti nebo sněhu. Při běhání v zimě nezapomínáme ani na pokrývku hlavy a rukavice.
Běžecké oblečení rozhodně nepatří mezi nejlevnější, na druhou stranu vám vydrží dlouhé roky. Při jeho pořizování bychom tak neměli nikdy šetřit. Určitě se vyplatí mít v šatníku méně kvalitních kousků, než s určitou pravidelností střídat bavlněná trička, která jsou obecně na sport nevhodnou volbou. Běžecké oblečení přitom najde uplatnění i jiných sportech, takže se jeho pořízení opravdu vyplatí.
Při výběru sportovního oblečení určeného na běh se obecně doporučuje sáhnout po ověřených značkách, které nabízí oblečení s poměrně stálými vlastnostmi během praní a pravidelném používání. Čas od času je k vidění i sportovní oblečení od známých řetězců a e-shopů, které se primárně specializují na jiný styl zboží. V takovém případě buďte ale co možná nejvíce obezřetní.